BİTAM Canlı Yayınlara ve Webinarlara Devam Ediyor!

5. Ege Ürojinekoloji Çalıştayı (30.05.2015)

Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 5.Ege Ürojinekoloji Çalıştayı’nın 2. günü gerçekleştirilen kadavra disseksiyonlarının canlı yayını BİTAM canlı yayın ekibi tarafından  yapıldı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’ndan yapılan yayında alanında dünya ünlü cerrahlar Dr. Werner Bader ve Dr. Eckhard Petri Tıp Fakültesi Hipokrat Amfisi’ndeki katılımcıları Pelvik Tabanın Fonksiyonel Anatomisi ve İnkontinans Cerrahisinde Anahtar Noktalar konusunda bilgilendirdi.

İnfeksiyon Dünyası Webinarı (10.06.2015)

Ege Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sercan Ulusoy ile Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nur Yapar’ın katıldığı webinarda “Diyabetik Ayakta Enfeksiyon” konusu işlenmiş ve  uzman doktorlara eğitim verilmiştir.

Robotik Üroloji Webinarı (15.06.2015)

Ege Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burak Turna tarafından gerçekleştirilen ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki Da Vinci robotunun kullanıldığı robotik üroloji cerrahi ameliyatı BİTAM tarafından canlı olarak yayınlandı. Canlı yayın hakkında detaylı bilgi için Ege Üniversitesi TV tarafından hazırlanan aşağıdaki haberi izleyebilirsiniz:

Bilgi ve letiim Teknolojileri Aratrma ve Uygulama Merkezi